Targi Produktów Regionalnych w Żywcu – przyszły setki mieszkańców

Targi Produktów Regionalnych w Żywcu – przyszły setki mieszkańców

W 2018 roku w Regionie Żywieckim odbyły się regionalne targi „Targi w Żywcu”. Impreza odbyła się w jednym z największych miast Polski – Słupsku. Wzięło w nim udział około 1500 uczestników i ponad 80 wystawców. Pomysł na organizację targów zrodził się 2 lata temu, kiedy zespół kierowany przez Andrzeja Dąbrowskiego zaczął zastanawiać się nad tym, co można by zaprezentować na targach tego miasta. Zaprosili tam wszystkie firmy lub osoby, które chcą tam pokazać swoje produkty lub usługi.

Rejon Żywiecki jest jednym z największych i najbardziej zaludnionych obszarów w Polsce. Liczy około 430 000 mieszkańców, a w Żywcu (Śląsk) mieszka około 7000 mieszkańców. Lokalizacja jest taka, że jest idealna na targi.

Witamy w specjalnym wydaniu „Żywiec – miasto żywe dla każdego”. Cieszymy się, że region żywiecki jest jednym z czołowych dostawców i eksporterów produktów wiejskich w Europie.

Celem targów produktów regionalnych jest promocja regionu i pozyskanie nowych klientów do lokalnych firm.

Targi produktów regionalnych były organizowane przez Fundusz Rozwoju i Infrastruktury Ofert Regionalnego Funduszu Rozwoju i Infrastruktury w dniach 1-8 maja 2018 r. w Żywcu. W wydarzeniu wzięły udział setki mieszkańców z całego Żywca, których przyciągnęła ogromna wystawa na targach. Było ponad 160 stoisk oferujących różnego rodzaju towary do sprzedaży, począwszy od ubrań, zabawek, sprzętu AGD i artykułów spożywczych.

Na Targi Produktów Regionalnych przybyło ponad 300 osób, aby spotkać się z lokalnymi rolnikami, porozmawiać o produktach regionalnych i otrzymać za darmo produkty regionalne Żywca.

Tysiące osób z całej Polski przyjechały na Żywieckie Targi Produktów Regionalnych 2017, które odbyły się w pierwszy weekend października w centrum Żywca. Targi, które przyciągnęły zwiedzających z Polski i zagranicy, zostały zorganizowane po to, by lokalni mieszkańcy mogli pochwalić się swoim asortymentem i przyciągnąć zagranicznych kupców.

Dziś w Żywcu odbywają się pierwsze targi produktów regionalnych. Targi te odbędą się za trzy tygodnie i obejmą targi rzemieślnicze, rynek dostawców oraz ponad 300 wystawców z 42 krajów. Od dwóch dni jeździmy po Polsce i dowiedzieliśmy się, że do Żywca przyjechało wiele osób na targi produktów regionalnych. Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się z Wami wszystkimi informacjami – oto kolorowe zdjęcia:

Choć większość ludzi nie wie o targach produktów regionalnych, są to bardzo ważne wydarzenie w regionie, które odbywa się co dwa lata.

Ciężko pracowali, aby zorganizować targi, które miały zainteresować tylko mieszkańców Żywca. Organizatorom przeszkadzał jednak brak zainteresowania mediów i dlatego opinia publiczna nie mogła wiedzieć, co się dzieje. I nadal nie było tak wspaniale!

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 6-7 czerwca 2016 w Żywcu odbyły się „Suwalskie Targi Produktów Regionalnych”.

Organizatorem targów było Miasto Żywiec, które jest rodzinnym miastem naszego założyciela i prezesa Pawła Weszaka. Bardzo ucieszyła nas również tak duża liczba zwiedzających z całej Polski. Głównym celem targów było przedstawienie lokalnych produktów z wielu regionów Polski, nad którymi pracuje od dziecka. W tym roku przygotował ekskluzywne ekspozycje dla swojego regionu – APLEN – w których wprowadził różnorodne owoce i warzywa uprawiane na jego polach.