Targi Produktów Regionalnych w Żywcu – przyszły setki mieszkańców

Targi Produktów Regionalnych w Żywcu – przyszły setki mieszkańców

W miniony weekend miasto Żywiec odwiedziła armia turystów, którzy zebrali się na imprezie, jaką były Targi Produktów Regionalnych. Wydarzenie to cieszyło się ogromną popularnością wśród mieszkańców regionu: przyszło tam ponad sto osób!

Targom towarzyszyła prezentacja produktów lokalnych, których sprzedawcy oferowali liczne smakołyki: masło, sery, miody, warzywa, owoce i jeszcze więcej! Nie brakowało specjałów spotykanych tylko w tym regionie, więc każdy z odwiedzających gości miał szansę poznać nieznane mu dotąd smaki.

Atrakcji było w bród – prelekcje i warsztaty dotyczące tradycyjnych rzemiosł i produktów regionalnych, a także zabawy i gry dla każdego. Atmosfera była bardzo przyjacielska, a możliwość bezpośredniego kontaktu z lokalnymi producentami była wyjątkowym doświadczeniem.

Targi Produktów Regionalnych doskonale oddają charakter tego regionu – pełen dorobku historycznego i interesujących rozwiązań tradycyjnego rzemiosła. Przybyli tam odwiedzający mogli naprawdę poczuć magię Zakopiańsko-Zaglądowego Parku Krajobrazowego i jego nieodwracalne piękno!

Żywiec gościł wczoraj Targi Produktów Regionalnych. Przyszło ponad 500 mieszkańców, aby zakupić produce, świętować oraz zobaczyć wystawy. Wystawcy oferowali między innymi smakołyki, gwarancją jedzenię i naczynia, a także biżuterię z tradycyjnych surowców lokalnych.

Targi te cieszyły się dużym zainteresowaniem, a mieszkańcy ochoczo wzięli w nich udział. Goście mogli delektować się regionalnym jedzeniem by dowiedzieć się więcej na temat lokalnych produktów. Dodatkowo odbywała się także gra edukacyjna na temat historii miasta oraz omawiano dorobek tradycyjnego folkloru. Wspólne wieczorne biesiadowanie kończyło się kilkoma koncertami lokalnych artystów po czym targi zostały oficjalnie zamknięte.

Targi Produktów Regionalnych w Żywcu to doskonała okazja do celebracji lokalnego dziedzictwa i bycia razem. Mieszkańcy chwalili świetną atmosferę i zapowiedzieli powrót na kolejne targi.

W miniony weekend w Żywcu odbyła się jedna z największych imprez regionalnych – Targi Produktów Regionalnych. Mieszkańcy całego regionu, czyli Pszczyny, Żywca, Bielska i okolic, przybyli licznie na tę imprezę. W konkursach i różnego rodzaju atrakcjach wzięło udział ponad 500 osób.

Na terenie targów można było zobaczyć szeroki wachlarz produktów. Poza pokazami różnorodnych darów natury, takich jak przetwory miodowe lub serowe, można było skosztować tradycyjnych dań podawanych w regionie. Tym bardziej cieszyła fakt, że producentom udało się uczynić święto produktów regionalnych jeszcze bardziej wyrazistym.

Organizatorzy zadbali także o atmosferę i spotkania towarzyskie między mieszkańcami. Na placu w parku, gdzie odbywała się impreza, można było usłyszeć rozmowy o historii miasta, charakterystycznych miejscach i tradycyjnych smakach – aktywnie promującego to co regionalne. Ogromną popularnością cieszyły się koncerty muzyczne na żywo wykonywane przez zaproszone zespoły lokalne.

Targi Produktów Regionalnych to doskonała okazja do budowania więzi między mieszkańcami regionu oraz do promowania lokalnych specjałów. Nastroje były pozytywne i obecni na targach z zainteresowaniem śledzili jakie nowości mają do zaoferowania producenci różnorodnych artykułów spożywczych. To miejsce idealne dla każdego, kto chce dowiedzieć się czegoś więcej o swojej otoczeniu!

Prawdziwa uczta dla zmysłów odbyła się dzisiaj w Żywcu, gdzie na targach produktów regionalnych przyciągnęło spontaniczny tłum mieszkańców i turystów. Obfity wybór jedzenia, napojów, rzemieślników i producentów lokalnych pochłonął 500 i więcej osób.

Jako jedna z najbardziej udanych wystaw, targi zawierały szeroką gamę doświadczeń kulinarnych. Do dyspozycji były podgrzewane dania lokalne, które można było próbować i kupować. Ryby, miody pitne oraz wino były również bezproblemowo dostępne.

Rozrywkę stanowili sceniczni występy ludowy zespołu muzycznego oraz lokalny taneczny zespół hafta. Śpiewający o sprawach lokalnych piesniarze umili podróż do miejsca pełnego cudownych pamiątek i smaczkow z regionu.

Aktywność społeczna na targach była obecna w postaci prezentacji organizacji pozarządowych, rozmowy miasta ze swego przedstawicielami i mediami oraz uczestnictwo kilku artystow lokalnych.

Targom regionalnym towarzyszy interaktywne actvity. Grupy mieszkańców mogly spotkać się twarza w twarza z producentami artykułów oraz ich intelektualnym przedstawicielom, uczestniczyć rajdach rowerowymi i spacerach tematycznymi, a także uczestniczyć bezpośrednica w warsatwy sommelierskich prowadzone przez ekspertów Śląskiego funduszu rolniczego.